بازدید: 687 بازدید

فرغون باسکول دار دیجیتال

همان طور که از نام دستگاه پیداست، باسکول فرغونی از انواع باسکول صنعتی می باشد. پس این دستگاه در واقع باسکول است و مجهز به چرخ ها و مخزن برای حمل بار میباشد.

تلفیق باسکول و فرغون سبب شده تا این دستگاه برای انواع فرایند توزین مخصوصا در مرغداری ها کاربرد فراوانی داشته باشد. از باسکول فرغونی علاوه بر مرغداری ها در انبار های غله و پروژه های ساختمانی میتوان استفاده شایانی کرد.

این دستگاه در دو ظرفیت حمل 250 کیلوگرم بار فله و 300 کیلوگرم بار فله تولید میشود. البته توانایی سازه دستگاه و لودسل آن تا بیش از دو برابر این مقدار است اما با توجه به آن که غلات به صورت فله حجم بالایی اشغال می کنند، ظرفیت دستگاه با توجه به این مسئله ذکر می شود.

فرغون دیجیتالی 250 کیلوگرم

همانطور که در تصاویر مشاهده می فرمایید، باسکول فرغونی 250 کیلویی دارای چهارچرخ میباشد. دو کوچک دستگاه که چرخ های انتهایی آن هستند، چرخ های صنعتی دایکاست است. به کمک این چرخ های متحرک می توان به راحتی دستگاه را چرخاند و تغییر مسیر داد. چرخ های جلویی نیز لاستیک های چهارلایه و رینگ 2 میلیمتری دارند تا بیشترین کیفیت و طول عمر را داشته باشند. باسکول فرغونی 350 کیلویی جدیکارتوزین دارای 2 سال گارانتی است و از نمایشگر های A12 و یا SP12 برای آن استفاده میشود. از دیگر آپشن های فرغون باسکولی جدیکارتوزین میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 

  • درب تخلیه

  • صندوق نمایشگر

  • 3 پیچ رگلاژ

  • دسته خرگوشی

  • محافظ ضدآب برای لودسل

  • رنگ کوره ای استاتیک

 

باسکول فرغونی 300 کیلوگرم

باسکول فرغونی 300 کیلویی  جدیکارتوزین نیز تمامی آپشن های مدل 250 کیلویی را دارا است. صخامت ورق این مدل 2.5 میلی متر است پس نسبت به ورق 2 میلی متری مدل قبلی استکام بیشتری دارد.

ظرفیت لودسل باسکول فرغونی 300 کیلویی نیز 700 کیلوگرم میباشد. این امر باعث میشود تا بر روی لودسل دستگاه فشار نیاید. لودسل، حساس ترین قطعه دستگاه است و این گونه ضریب اطمینان عملکرد آن بیش از دو برابر میشود و طول عمر بالایی خواهد داشت.

ناگفته نماند که در هر دو مدل دقت اندازه گیری بسیار بالاست و در ظرفیت کل دستگاه میزان حداکثر خطا 50 گم میباشد

مزایای استفاده از فرغون دیجیتالی

در گذشته از فرغون های معمولی جهت حمل بار استفاده می شدو در این روش میزان بار منتقل شده را نمی توان به طور دقیق اندازه گیری کرد.

این در صورتی است که با استفاده از باسکول های فرغونی می توان 5 برابر بار بیشتر را با دقت بسیار بالا جابجا و همزمان وزن گیری کرد. در این روش به صورت همزمان سرعت و دقت کار افزایش و استهلاک نیروی انسانی کاهش میابد.

خریداران تجهیزات صنعتی در سراسر کشور می دانند که خرید فرغون  دیجیتالی به صورت مستقیم و بدون واسطه از طریق جدیکارتوزین امکان پذیر میباشد.

با ما در تماس باشید

مزایای فرغون دیجبتال جدیکارتوزین نسبت به دیگر تولیدکنندگان

 • در فرغون باسکول دار که ما تولید میکنیم شیب کاسه توسط پیچ رگلاژ تعبیه شده در زیر کاسه قابل تغییر است یعنی میتوان شیب کاسه را به دلخواه کم و زیاد کرد. اگر شیب زیاد را انتخاب کنیم هنگام تخلیه دان به سرعت و بدون بلند کردن دسته تخلیه میشود.
 • در تنظیم پیچ ها اگر شیب کم را انتخاب کنیم میتوان کاسه فرغون را اصطلاحا پلویی پر کرده و بار زیادتری را در هر نوبت جابجا نمود. فقط هنگامی که اهرم باز شدن در را میزنیم و بار تخلیه میشود ممکن است مقدار کمی از خوراک داخل فرغون بماند که با 10 سانتی متر بلند کردن دسته بار کاملا تخلیه میگرد.
 • فرغون دیجیتالی جدیکارتوزین دارای صندوق محافظ با درب جکدار است که باعث محافظت کامل از نمایشگر میشود. وقتی کارگر با بیل دارد فرغون را پر میکند ممکن است ناخواسته به نمایشگر ضربه بزند و به آن آسیب برساند که صندوق محافظ به طور کامل از نمایشگر محافظت میکند. علاوه بر آن هنگام دان زدن و تبدیل ذرت و سویا به آرد در انبار گرد و غبار زیادی تولید میشود که صندوق از نمایشگر محافظت میکند. در پایان بارگیری معمولا برای جلوگیری از انتشار بیماری در دوره بعدی جوجه ریزی همه ی وسایل را شستشو میدهند. اگر درب صندوق محافظ را ببندیم، به نمایشگر آب نمیرسد و میتوانیم فرغون باسکول دار را شستشو دهیم. فقط لودسل نباید غرق در آب بماند اما میتوان روی آن را اب گرفت. بعضی از شرکت ها به جای استفاده صندوق، سه طرف نمایشگر ورقی را جوش میدهند و جایگزین صندوق جکدار میکنند که نمیتواند محافظت کامل را از نمایشگر را انجام بدهد.
 • از مزایای خوب فرغون باسکول دار ما طراحی استاندار اهرم تخلیه فرغون دیجیتالی است که به راحتی و با سرعت باز شده و بار به صورت کامل تخلیه میگردد. شرکت های دیگر اهرم هایی را طراحی کردند که نیاز به نیروی زیادی برای باز کردن درب دارد و زمان زیادی صرف باز کردن درب هاپر خواهد شد.
 • کاسه فرغون مدل ۲۵۰  با ورق ۲ میلی متری و کاسه مدل 300 با ورق 2.5 میلی متری ساخته شده اند در صورتیکه شرکت های دیگر با ورق ۱ میل کار میکنند.
 • در فرغون باسکول دار ما از لودسل ۸۰۰ کیلو گرمی استفاده شده است. با توجه به اینکه معمولا ۲۵۰ کیلوگرم بار با دستگاه جابجا می شود، لودسل همیشه با یک سوم ظرفیت کار میکند و طول عمر طولانی دارد چرا که به لودسل فشار نمی آید. شرکت های رغیب از لودسل ۳۰۰ یا ۵۰۰ کیلویی استفاده میکنند. علاوه بر این، شرکت های رغیب وقتی میخواهند جنس را به مشتری توضیح بدهند میگویند ما فرغون دیجیتال 500 کیلویی تولید میکنیم، به عبارتی ظرفیت دستگاه را برابر با ظرفیت لودسل اعلام میکنند در صورتیکه ۱۸۰ الی ۲۰۰ کیلوگرم بار فله در کاسه جا میشود که باعث نارضایتی مشتری میشود. البته بعضی از شرکت ها فرغون باسکولی با ظرفیت ۵۰۰ کیلو خوراک فله تولید میکنند که دو عیب بزرگ دارد اولا برای جابجایی آن دو کارگر لازم است چون ۵۰۰ کیلو وزن دان و ۲۰۰ کیلو وزن خود دستگاه است پس یک کارگر نمیتواند آن را جابجا کند. دوم اینکه قیمت تمام شده این محصول بالای ۱۰ میلیون خواهد بود.

مزایای برجسته

 • توزین انواع غله با دقت بالا (50 گرم)
 • دارای صفحه نمایشگر دیجیتالی A12 یا SP12
 • طراحی استاندارد و بومی
 • دارای درب تخلیه آسان به کمک اهرم تخلیه
 • کاسه با حجم حداکثری و مناسب جهت حمل بارهای حجیم و فله
 • پر سرعت و روان در حرکت، با بکارگیری نیروی انسانی حداقل
 • دارای چهار چرخ قدرتمند با قابلیت چرخش دو چرخ عقب
 • طراحی بر اساس کاربردهای مختلف و ظرفیت های گوناگون

ادامه مطلب